Strona główna Życie Studenckie Warsztaty Integracyjne

Warsztaty IntegracyjneTradycją naszej Uczelni jest organizowanie spotkań integracyjnych dla studentów studiów dziennych. Tak tez było i w tym roku. 6 października 2005 roku odbyły się warsztaty integracyjne dla studentów pierwszego i drugiego roku Wyższej Szkoły Zarządzania Personelem.
O wyznaczonym czasie i miejscu licznie przybyli studenci pierwszego roku studiów dziennych, by się poznać  i „wstępnie” zintegrować jeszcze przed rozpoczęciem zajęć.
Warsztat integracyjny składał się z ćwiczeń, które miały na celu przedstawienie się, bliższe poznanie, integrację zespołu oraz zbudowanie relacji pomiędzy studentami i kadrą uczelni.
Na początku było sporo nieśmiałych spojrzeń, dyskretnego podpytywania się, spokojnego poznawania, potem dzięki pracy całej grupy, wymianie poglądów oraz dyskusji, studenci wyrazili swoje oczekiwania odnośnie organizacji pracy uczelni, atmosfery nauki, transferu wiedzy oraz wykładowców, które to pomogą  stworzyć optymalne warunki pracy oraz utrzymać wysoki standard nauczania. Dowiedzieliśmy się dzięki temu dlaczego wybrali naszą szkołę, jakie mają oczekiwania, czego się boją (trudnych egzaminów), a nawet co chcieliby robić po skończeniu studiów...
Trenerka Ela Sucharska wymyśliła i opracowała dla wszystkich bardzo ciekawe zajęcia. Np. z zasłoniętymi oczami, trzymając w ręku sznurek studenci mieli stworzyć trójkąt równoboczny. Wszyscy byliśmy ciekawi jak im to pójdzie, zwłaszcza, że chodzą słuchy, że niektórym menadżerom potrafi zająć to nawet 45 minut, ale tutaj nasi studenci wykazali się olbrzymią inicjatywą i zorganizowali się w niespełna 5 minut.
Brawo dla nich.
Warsztaty integracyjne stały się także okazją do wymiany maili, kontaktów, do pierwszych spotkań pozauczelnianych i rozmów o szkole. Ten pragnie współtworzyć gazetkę, tamten chce pomóc w organizacji imprezy integracyjnej...
Dzięki temu spotkaniu studenci, którzy spotkali się kilka dni później na inauguracji, nie czuli się samotni i zagubieni, tylko w towarzystwie znanych już sobie twarzy usiedli na sali.

Warsztat prowadziła Ela Sucharska trener WSZP, która jest założycielem i opiekunem Sekcji Trenerskiej na naszej uczelni.