Strona główna Dlaczego WSZP

Dlaczego WSZPDlaczego My?! Dlatego!!

Działające w naszej Uczelni – Akademickie Biuro Karier przeprowadziło w ubiegłym roku badania wśród naszych studentów i absolwentów, dotyczące ich sytuacji na rynku pracy, oraz rozwoju ich kariery zawodowej w związku z zakończeniem studiów, bądź nabytą przez nich wiedzą.

Ich wyniki potwierdziły nasz ogromny sukces.

  • 50% wśród badanych zmieniło pracę na bardziej zadawalającą i lepiej płatną;

  • 30% - awansowało;

  • 75% zaś znalazło swoją pierwszą pracę w zawodzie.*
Te dane świadczą o tym, że zarówno nasz program jak i nasi wykładowcy, w doskonały sposób potrafią przygotować do praktyki zawodu. My nie uczymy teorii, tylko pokazujemy w jaki sposób nabytą wiedzę wykorzystać w praktyce.

Podczas badania studenci i absolwenci podkreślali, że większość z tego, co uczyli się – lub uczą - na studiach, przydała im się w pracy, nauczyła ich innego myślenia i teraz lepiej potrafią zarządzać ludźmi i swoim własnym czasem.

Ważne jest także i to, że nasi studenci nabrali wiary w siebie, i są wśród nich osoby, które po upływie wielu lat bezrobocia potrafili się przełamać i znaleźli satysfakcjonującą ich pracę.

Z kolei świeżo upieczeni maturzyści mówili o tym, że dla nich ważna stawała i staje się świadomość budowania własnej kariery.

Dzięki studiom i kontaktom z wieloma praktykami i profesjonalistami, dostrzegają oni swoje własne mocne strony i planują własną karierę właśnie w oparciu o nie.

A to, co dla nas najważniejsze i co jest prawdziwym miernikiem sukcesu - polecają naszą szkołę własnym znajomym. Około 78% wśród badanych studentów i absolwentów powiedziało, że może polecić nas – i robi to - swoim znajomym i przyjaciołom.

Dobrą opinię o szkole widać także i po drugiej stronie. Codziennie do naszej Uczelni zgłasza się kilka firm oferujących pracę bądź praktyki naszym studentom i absolwentom. Opowiadają o doskonałej opinii jaką cieszą się nasi studenci.

„Szukałam pracy przez wiele lat. Najpierw liceum, potem jakiś kurs, potem mąż i dzieci. Nie miałam czasu ani warunków na własną pracę. A kiedy już chciałam ją podjąć zorientowałam się, że nie umiem nic. Poszukałam jakiejś uczelni z wiarą, że dzięki wyższemu wykształceniu znajdę pracę. Mijały jednak miesiące – a tu nic. Aż pewnego dnia, przeczytałam ofertę naszego Biura Karier, zgłosiłam się i… udało się. Teraz pracuję. Mam cudowny zawód, cały czas jestem wśród ludzi i wiem, że w pracy jestem przez szefów ceniona.” – Powiedziała nam Kasia, obecnie studentka 3 roku.

„W zawodzie pracuję od wielu lat. Któregoś dnia usłyszałem jednak od swojego szefa, że aby utrzymać się na dotychczasowym stanowisku muszę skończyć studia. Popytałem wśród znajomych, czy nie słyszeli o jakiejś fajnej szkole dla mnie. Mój przyjaciel zaproponował tę szkołę – przyjechałem na Dzień Otwarty, porozmawiałem z innymi studentami i spodobało mi się. Teraz już mam pewną sytuację w swojej pracy, a nawet więcej – zaproponowano mi awans”. – oto relacja Zbyszka, absolwenta Uczelni.

* wśród studentów, którzy do tej pory nie pracowali.

Notowała IP.